Tuesday ,31 March 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар (page 348)

ЖРК Вардар

Ивана Маневска за Вардарфанс:Во Вардар сите се супер.

1477378_10203219995679485_429254348_n

Членот на вториот тим на Жрк Вардар, Ивана Маневска оваа натпреварувачка сезона ќе ја пропушти од приватни причини. Сепак не заборави да даде комплименти за својата екипа. -За екипата можам да кажам се најдобро, задно со стручниот штаб. Сите се амбициозни, талентирани и верувам дека голем дел од нив се иднината на Вардар. По првиот дел од сезоната, втората екипа ... Read More »

Втората екипа на Жрк Вардар ја заврши полусезоната во супер лигата.

phoca_thumb_l_DD1_2764

Вториот тим на Жрк Вардар предводени од Симе Симовски завршија со настапите во Супер лигата,по првиот дел од сезоната.Екипата забележа 6 победи и 4 порази. 1 коло: Жрк Вардар-Жрк Металург 14:20 2 коло: Жрк Вардар-Ѓорче 31:15 3 коло: Жито Прилеп-Жрк Вардар 26:39 4 коло: Жрк Вардар-Вардар 23:36 5 коло: Жрк Пелистер 2012-Жрк Вардар 21:34 6 коло: Жрк Металург-Жрк Вардар 23:19 ... Read More »

Олгица Костовска за Вардарфанс:Играме за клуб,во кој секој би сакал да настапува.

10704045_599030470222467_6513741224674617444_n

Едно свое видување за постигнатите резултати на младинките на Жрк Вардар по првиот дел од сезоната ни даде нивниот голман Олгица Костовска. -Од првата полусезона и од моите соиграчи сум многу задоволна и горда,затоа што на сите натпревари дадовме се од себе и ги исполнивме очекувањата на тренерот а воедно и нашите. Шест победи и три порази е епилогот од ... Read More »

Вардар фанс ви ги честита новогодишните и божиќните празници

10846209_323610624514393_1026151844060374186_n

Редакцијата и екипата на Вардарфанс.мк ви ги честита новогодишните и божиќните празници. Ви посакуваме успешна и среќна работа во новата година.Вардар пред се! Со новости околу Вардар почнуваме на големиот празник Божиќ. 30.12.14 Read More »

Три победи во четири дена,за Жрк Вардар во супер лигата.

Picture 087

Паралелно со Европското ракометно првенство,кое се одржува во Унгарија и Хрватска,свои настапи во супер лигата имаат и Жрк Вардар.За само четири дена впишаа нови три победи,со кои се зацврстија на лидерското место. 10.12.2014 Жрк Ѓорче- Вардар 19:27 (6:16) Лазовиќ и Ихнева (9), Митова (4) 11.12.2014 Вардар-Жрк Вардар 28:18 (14:9) Ихнева (7),Лазовиќ (5) 13.12.2014 Жрк Пелистер 2012-Вардар 21:33 (10:14) Лазовиќ(10), Митова ... Read More »

Град Скопје со награди за: Жрк Вардар,Дибиров,Стоилов, Кастратовиќ ,Николиќ и Асани

uu

На манифестацијата организирана за најуспешните во изминатата година од страна на Градот Скопје градоначалникот г-нот Коце Трајановски им додели признанија на неколкумина поединци од големото црвено-црно семејство и на тимот на Жрк Вардар.Оваа манифестација и изборот на наградените Градот Скопје ја направи во соработка со Сојузот на спортови. Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, Претседателот на Советот на град Скопје Ирена ... Read More »

Младинките и кадетките на Жрк Вардар го завршија првиот дел од сезоната.

10617408_790383600983632_2142733964_n

Младите надежи на Жрк Вардар СЦБТ го завршија првиот дел од сезоната, со учинок од 6 победи и 3 порази. Победи се забележани во натпреварите против Жрк Куманово,Гжрк Стружанка,Рк Велкова 5,Жрк Пелистер 2012,Рк Жито Прилеп,Жрк Преспа Нова и Рк Ѓорче. Младинките беа поразени од Рк Металург,од вториот тим на Вардар и од екипата на Гжрк Стружанка. Се очекува во јануари да настапат ... Read More »

Жрк Вардар се лизна во Германија

IMG_6844

Нашиот шампион во тежок натпревар, не успеја да ја задржи концентрацијата и да слави на овој многу важен меч. Вардарки тргнаа гол за гол,по петнаесетинаминути имаа водство од еден гол,на полувреме заминавме со одлични +2 Во вториот дел германките почнаа да играат агресивна одбрана,и со контри по грешки на нашите ракометарки дојдоа до водство од +2 за нив најголеми во ... Read More »

Жрк Вардар по втор пат сезонава,подобри од Жрк Металург.

Picture 060

Нема многу одмор за избраничките на Индира Кастратовиќ.Само еден ден одмор,од натпреварот со Будуќност,своите натпревари ги продолжија во Скопско Супер лигата.По втор пат сезонава беа подобри од Жрк Металург.Овој пат на домашен терен во С.Ц.Јане Сандански,забележаа нова победа со резултат 30:22.Ова е седма победа за девојките на Вардар во првенството. Натпреварот беше решен уште по првиот дел,кога Вардарки имаа предност ... Read More »

Каков натпревар во Скопје на Вардар и Будуќност

phoca_thumb_l_Image00012

Вистински атомски ракомет се играше вечерва во СЦ.Јане Сандански ! Љубителите на ракометот можеа да уживаат во оваа средна,избраничките на Кастратовиќ и Аџиќ пружија меч за паметење. Пред полни трибини,пред 6.000 луѓе,Вардарки одиграа меч за паметење,натпреварот започна црврсто,како што се очекуваше,противникот играше груб ракомет како и секогаш,судиите имаа многу работа за еден тип на женски ракомет.Првите петнаесетина минути се играше ... Read More »