Sunday ,27 September 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Борење: Нуров фантастичен во 2018, злато на Медитеранските игри, дуел за “бронза“ на ЕП, одличен настап во Киев и доминација на мак.изборниот шампионат
Борење: Нуров фантастичен во 2018, злато на Медитеранските игри, дуел за “бронза“ на ЕП, одличен настап во Киев и доминација на мак.изборниот шампионат

Борење: Нуров фантастичен во 2018, злато на Медитеранските игри, дуел за “бронза“ на ЕП, одличен настап во Киев и доминација на мак.изборниот шампионат

Вардаровиот борач, Магомедгаџи Нуров е фантастичен оваа   2018 година. Одличниот борач на БК Вардар за чија форма пред се е задолжен стручниот тим на вардарци забележа одлични настапи за Македонија која ја израдува со најблескавиот медал. Нуров дојде до  злато на Медитеранските игри,  на континенталниот собир во Русија беше дел дуел за “бронза“ на ЕП, исто така одличен настап во Киев и доминација на мак.изборниот шампионат.

nurov2

Од Вардар велат ваков квалитетен борач поради немањето натпреварувaчка и слаба конкуренција во земјава ќе биде остапен есенва на тим од Бундес лигата. Во продолжение линкови од сите овие негови настапи: