Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Генерациите на КК Вардар победнички овој викенд.
Генерациите на КК Вардар победнички овој викенд.

Генерациите на КК Вардар победнички овој викенд.

Сите млади генерации на КК Вардар кои се натпреваруваат во младинските лиги,забележаа победи во викендот кој помина.

М20 Вардар-Работнички 70-65
М18 Вардар-Борец Баскет 103-70
М16 Вардар-А. ФМП 70-55
М14 Колибри-Вардар 71-75
М13 МЗТ-Вардар 38-81
М12 Драчево-Вардар 09-97

Leave a Reply