Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар со само еден пораз во есенскиот дел (резултати)

КК Вардар со само еден пораз во есенскиот дел (резултати)

Во третата кошаркарска лига на Македонија учествуват 7 екипи , Вардар успеја да оствари одлични резултати со победа над 5 конкурента и со само еден пораз .Вардар ја почна сезоната подоцна со стартот на второто коло  бидејќи во првото коло беше слободен  и тоа со тесен пораз од 69-67 со тимот на Ангели  . Во следните 5 кола Вардар по лошиот старт оствари перфектен скор од 100% со победа на сите мечеви до крајот на есенскиот дел и се искачи на врвот на табелата. Продолжението  на лигата е закажано за февруари но Вардар е повторно слободен во осмото коло и за него прв пролетен меч е закажан на 07 март со тимот на Ангели.

ww

Leave a Reply