Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Вардар ЕМ со сениорска победа, совладана ЖОК Струмица
Вардар ЕМ со сениорска победа, совладана  ЖОК Струмица

Вардар ЕМ со сениорска победа, совладана ЖОК Струмица

Заслужена победа на нашите сениорки во дуелот кој се одигра овој викенд, девојките на ЖОК Вардар ЕМ дојдоа до важен триумф.
319329741_876131313806660_417169584972948420_n
Во одличен натпревар од тринаесеттото коло ЖОК ВАРДАР ЕМ  во спортскиот центар “Форца“ ја пречека екипата на ОК Струмица жени. Во натпревар со одиграни пет сетови, црвено-црните дами дојдоа до важна победа со резултат 3:2.