Monday ,22 October 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) КАКО КОМИТИ ГИ ВРАТИЈА ИГРАЧИТЕ ОД КАБИНАТА
(ВИДЕО) КАКО КОМИТИ ГИ ВРАТИЈА ИГРАЧИТЕ ОД КАБИНАТА

(ВИДЕО) КАКО КОМИТИ ГИ ВРАТИЈА ИГРАЧИТЕ ОД КАБИНАТА

По завршување на дуелот со Келце обичната публика го напушти Спортскиот Центар Јане Сандански , но…

  •       Комитите најверните навивачи на црвено-црните продолжија да пеет за својте миленици. Грмеше ….и да изгубите нема да да ве оставиме … и други громогласни песни типични за најжестоките навивачи на Вардар. Ракометарите кој беа во соблекувалните останаа зачудени како и покрај поразот подршката не згаснува.Избраниците на Раул Гонзалес излегоа повторно на паркетот да им одпоздрават на Комити. И покрај поразот ВИСТИНСКИТЕ навивачи никогаш не си идат , едни се вистинските КОМИТИ СКОПЈЕ ВИДЕО>>>>