Friday ,27 January 2023
Последни:
Home > Tag Archives: Slider (page 1248)

Tag Archives: Slider

Дејан Манасков 3 години во Вардар!

Dejan-Manaskov-schliesst-sich-der-HSG-Wetzlar-an_teaser_620x420

И Официјално од клубот ни стигна веста дека Дејан Манасков од лето 2015 ќе стане нов играч на Рк Вардар. Манасков потпиша договор во важност од три години со Црвено – Црниот тим. Дејан ќе биде поддршка за Дибиров на левата крилна позиција. До лето Манасков ќе настапува во Бундес Лигата. Read More »

Викендов : КОМИТИ со две гостувања на мечевите на РК Вардар и ФК Вардар , ЖРК Вардар има клучен меч во ЛШ

333

Повторно ни престои бурен спортски викенд пред нас во кој трите тима фудбалскиот и двете ракометни секции на Вардар ќе имаат важни дуели во натпреварувањата во кој се борат за највисок пласман . Фудбалскиот има меч од домашната Македонска фудбалска лига , а ракометните секции на Црвено-Црните мечеви во најсилната европска лига на Шампионите . Вардар не е Вардар ако ... Read More »

Моника Георгиевска: Можноста да настапувам заедно со едни од најдобрите ракометарки на овие простори, е голем мотив и поттик за големи успеси во иднина

11039947_936599576392001_215002831_n (1)

Жрк Вардар стартуваше со натпревари во супер-лигата. Противник беше екипата на Жито Прилеп, на кој црвено-црните забележаа убедлива победа со резултат 46:20. Она што е поважно да се одбележи на овој меч, е настапот на голем број млади ракометарки кои се дел од кадетската и младинската екипа на Жрк Вардар. Шанса за настап добија  Анастасија Николовска (5), Ива Божиноска (4), Моника ... Read More »

(ВИДЕО) ФК Вардар -ФК Металург 2-1(1-1)

90vardar

Видео од головите постигнати на вчерашниот дуел на Арената Филип Втори во Скопје на мечот од 19 коло во Првата Македонска фудбалска лига помеѓу ФК Вардар и ФК Металург кој заврши со победа од 2-1 за Црвено-Црните фудбалери . Изненадувачки прв поведе тимот на Срѓан Захариевски по еден беспотребно направен пенал од страна на домаќините . Стрелец на голот од ... Read More »

Жрк Вардар со “полесен тренинг“ против Жито Прилеп

podmladenite-vardarki-go-pregazija-zhito-prilep-1021

Вечерва во малата сала во С.Ц. Јане Сандански, избраничките на Индира Кастратовиќ го одиграа првиот натпревар во вториот дел од сезоната во Супер лигата. Без поголеми проблеми, како на тренинг забележаа убедлива победа против екипата на Жито Прилеп. Конечниот рзултат гласеше 46:20. На овој меч Кастратовиќ им даде шанса за настап и докажување на помладите ракометарки. Од трибините подршка им ... Read More »

Кристијан Стојов: Задоволен сум од мојот настап, после долгата пауза

11051232_637815076351313_1090187391_n

Кадетите на Рк Вардар ја забележаа седмата првенствена победа, откако вчера беа подобри од екипата на Зомимак од Струмица. Натпреварот се играше на Кале, во кој црвено-црните забележаа убедлива победа со резултат 44:15. Без поголеми проблеми во играта, успеаа да впишат нова важна победа во борбата за шампионската титула. На полувреме резултатот беше 21:8, што ја потврдува доминацијата на овој ... Read More »

ФК Вардар повторно осамен на врвот на табелата

tq

По саботниот дуел на Арената Филип Втори со победата над Хоризонт тимот на Работнички се изедначи со нашиот ФК Вардар на врвот на прволигашката табела со по 41 бод , но Црвено-Црните имаа дуел помалку . Одложениот дуел со Металург беше закажан за денес на кој Вардар со победата од 2:1 и освоените бодови повторно се одлепи на плус три ... Read More »

КК Вардар со победа во првиот пролетен дуел , Комбат во елемент

90

На првиот пролетен дуел КК Вардар со победа го почна походот кон врвот во лигата . Во саботата во малата сала во Спортскиот Центар Кале, црвено-црните кошаркари издвојуваа победа над тимот на Ангели со 72-58. Во есенскиот дел единствен пораз КК Вардар го доживеа токму од тимот на Ангели со само два поена , и во оваа прилика му се ... Read More »

По пауза од три месеци, Вардар на Филип II

kom0

Конечно ! дочекавме и ние, по рекордна пауза од три месеци Фк Вардар ќе одигра натпревар пред своите гледачи на Арената Филип II Македонски. Денеска од 14 часот во заостанатиот меч, Вардар го пречекува тимот на Металург. Во минатите две средби оваа сезона, Вардар убедливо го доби Металург и на домашен и на гостински терен.           ... Read More »