Thursday ,28 May 2020
Последни:
Home > Tag Archives: Slider (page 20)

Tag Archives: Slider

Пред точно шест години, Вардар направи „чудо“ со елиминацијата на Европскиот Шампион, тимот на Хамбург

vardarfans-istorija

На денешен ден пред точно шест години, Вардар направи големо „чудо“ со елиминацијата на Европскиот Шампион, тимот на Хамбург. Вардарци направија голема сензација на реваншот во Германија, откако првиот дуел одигран во Скопје заврши со нерешен резултат (28:28), во рамките на 1/8 финалето од Лигата на Шампионите. Црвено-црните славеа на овој дуел со резултат 29:30. Во првиот дел во неколку ... Read More »

Димитриоски: Играчи како Дибиров и Чупиќ беа причината за моето доаѓање во Вардар

vardarfans-dimitrioski

Димитар Димитрисоки ја игра својата прва сезона во редовите на Европскиот Шампион, откако дојде од екипата на Металург. Клубот во младиот играч кој има и репрезентативни настапи, гледа замена за Тимур Дибиров кој има договор со Вардар до крајот на јуни и не е сигурно дека истиот ќе го продолжи. Во интервју за СЕХА-лигата, Димитриоски говореше за доаѓањето во Вардар. ... Read More »

(Ново ретро видео од Скопје) Вардар – Порто, 27.минутно уживање!!

297-zlatnata-vardarova-generacija-ja-osvoi-shampionskata-titula

Ретро видео. ФК Вардар ја претставуваше тогашната држава во Купот на Европските шампиони и играше против Порто од Португалија. 3:0 за тимот на тренерот Томислав Ивиќ заврши овој дуел на Градски, за кој играа покрај другите Млинарчик, Жоао Пинто, Руи Барош, Маѓер.. тоа е тим кој неколку месеци претходно во финалето на ЛШ го победи Баерн Минхен. За Вардар пак, кој ... Read More »

Блиц интервју! Со Грујовска, Илиќ и Трајкоска, голманите на ЖРК Вардар

il5

Вардар фанс по интервјуата со блиц прашања со голманите на РК Вардар, Кизиќ и капитенот на фудбалскиот тим „чуварот на мрежата“ Гачевски продолжува со сериjалот. Следни се трите голманки на ЖРК Вардар, пуленките на Царчев: Трајкоска, Грујовска и Илиќ. Девојките добија по 20.прашања поврзани со спортот, но и со некои нивни други афинитети, желби и  животни ситуации. Во продолжение дознајте ... Read More »

Преку квиз, ЕХФ ги тестира вашите знаења од минатата сезона за Европскиот Шампион.

61796334_10158135647160348_1513230326862708736_n1-660x330

Минатата сезона, тимот на РК Вардар по втор пат успеа да ја освои Европската титула, откако обезбеди и трето последователно учество на завршните турнири во Келн. Иако имавме проблеми во текот на целата сезона, сепак црвено-црните успеаа да се издигнат и да се пласираат во Келн. Таму најпрво во полуфиналето после голем пресврт бевме подобри од Барселона, додека во големото ... Read More »

Скубе: Самсоненко нема да биде во клубот наредната сезона

vardarfans-skube

Средниот бек на РК Вардар, Сташ Скубе, во интервју за „Балкан Хендбол“ рече дека Сергеј Самсоненко нема да биде во клубот од наредната сезона и дека наскоро ќе реши дали ќе остане и наредната сезона во Скопје. „Јас сум оптимист и искрено се надевам дека работите ќе тргнат на подобро. Сакаме чесно до крајот да ја доиграме сезонава, па ќе видиме како ќе се ... Read More »

„СЕДИ ДОМА КАМПАЊА”: Вардарци пречекани од 100.000 навивачи (ВИДЕО)

vardar-fans-navivaci-plostad

100.000 ,,Црвено-црни” на ,,Плоштадот Македонија” славеа втора европска титула на Ракометниот клуб Вардар. ,,Вардар Фанс” вели, одвојте близу два часа и погледнете го овој незаборавен спектакл. Видео од незаборавниот пречек на ракометарите на РК Вардар: Read More »

„СЕДИ ДОМА КАМПАЊА” Како Вардар ја надигра Слога и дојде до Куп титулата пред преполниот Градски

saas

Во финалето во таа 1999 година Вардарци го совладаа градскиот ривал Слога Југомагнат со 2:0. Победата на овој натпревар ја најави голот на Ванчо Трајчов во 68. минута, а потоа Артим Шаќири ја запечати победата во финишот од натпреварот. Во тоа време, нашиот стручен штаб го предводеше рекордерот според одиграните натпревари за првиот тим на Вардар, Кочо Димитровски. Негови соработници ... Read More »

(ВИДЕО) Пред шест години, Вардар, беше блиску до „сензација“ во дуелот со Фленсбург

fl-mogensen

Пред шест години, Вардар, беше многу блиску да направи сензација и да го елиминира тимот на Фленсбург, во рамките на 1/8 финалето од Лигата на Шампионите. На реваншот кој се одигра пред преполниот С.Ц. Борис Трајковски, црвено-црните победија со резултат 27:25, но германците беа тие кои се пласираа во следната рунда, само поради поголемиот број на погодоци постигнати на гостински ... Read More »

Пред точно четири години, Вардар за само еден гол успеа да ја сруши Висла и да обезбеди ново 1/4 финале

12903560_10206128872042990_570932950_o1

На денешен датум, пред точно четири години, Вардар успеа послед една голема битка да се пласира во 1/4 финалето од Лигата на Шампионите. Во С.Ц. Јане Сандански се одигра реванш дуелот од осминафиналето меѓу екипите на Вардар и Висла Плоцк, а за пласман во следната рунда на црвено-црните им беше потребна било каква победа со оглед дека првиот натпревар во ... Read More »