Sunday ,18 March 2018
Последни:
Home > Tag Archives: Slider (page 30)

Tag Archives: Slider

Синани: Уче денеска требаше да пристигне во Скопје но му недостасуваа некој документи за работната виза

uche-nwofor

До редакцијата на Вардар Фанс се обрати менаџерот на Уче Нвфор, Насер Синани, кој вели дека договор на релација играч Вардар има, само се јавиле некој проблеми во работната виза на Уче по што требало Вардар да почека некој ден (два) за оваа работа да се среди и играчот да дојде во Скопје. “Уче денеска требаше да пристигне во Скопје ... Read More »

Тимур Дибиров во ТОП-5 листа на најдобри стрелци, во СЕХА-лигата

vardarfans-dibirov

Вардар со нерешен резултат и победа го започна вториот дел од сезоната во СЕХА-лигата. Црвено-црните ги поделија бодовите во дуелот со Брест Мешков (25:25), додека триумфираа на гостувањето во Словачка, против екипата на Татран Прешов (22:30). Најефикасен на двата натпревари беше крилото Тимур Дибиров, кој постигна осум односно девет голови. Токму овие бројки го искачија на високото четврто место на ... Read More »

Куглање: Јуниорите на Вардар повторно со победа над Макпетролци, триумф со максимални 4-0 за црвено-црните

kugla-juniori

Пред почетокот на сениорскиот дуел помеѓу Вардар и шампионот КК Макпетрол своја средба имаа двата јуниорски тима. За разлика од сениорите каде “пумпашите“ се фаворити и често триумфираат над нас кај јуниорите стандардно нашите надежи доминираат над младите макпетролци. На дуелот одигран во кугларницата “ВИП“ при Спортскиот центар “Борис Трајковски“- Скопје пулените на Драги Димитровски триумфираа со максимални 4-0 над ... Read More »

Среќен роденден Брдаровски

brda

Денеска роденден прославува нашиот играч од одбраната Владица Брдаровски. Редакцијата на Вардар фанс му го честита роденденот на Владица, и му посакува оваа година да биде успешна за него, пред се на спортски план со ФК Вардар. Среќен роденден ”Брда” Read More »

Најава на 11 коло во ЛШ, какви се шансите на екипите за осминафинале и каков би можел да биде конечниот распоред на табелата во најсилната група А

vardarfans-najava

После малку подолга пауза поради Европското првенство во Хрватска, претстојниов викенд се враќаме на натпреварите од Лигата на Шампионите. На програмата е 11 коло, во кое може и да бидат познати некои работи околу конечниот пласман на табелата во најсилната група А, или да ни даде прилична слика како би можеле да бидат распоредени екипите од првото до осмото место ... Read More »

Вардар е на второто место, според шансите на екипите оваа сезона да ја освојат Лигата на Шампиони

26231592_10156568229165348_4957635446432589049_n

По првиот дел од сезоната, Вардар е единствениот тим кој се уште нема пораз во сите четири групи од Лигата на Шампионите. Тоа ги сместува црвено-црните во изборот, за најголеми претеденти за одбрана на Европската титула. Според најновото рангирање на ЕХФ, пред продолжување на возбудувањата во ЛШ, Вардар е сигурен патник на завршнио турнир во Келн и екипа која е ... Read More »

Во четврток, ЖРК Вардар ќе одржи прес-конференција за мечот со Будуќност

vardarfans-pres

Во сабота, екипата на ЖРК Вардар ги продолжува натпреварите од главната рунда во Лигата на Шампионите. Во С.Ц. Јане Сандански гостува екипата на Будуќност од Црна Гора. По тој повод, од клубот во четврток ќе одржат прес-конференција, која ќе започне во 12:00 часот. Истата ќе се одржи во собата за видео проекции во С.Ц Јане Сандански. Натпреварот против Будуќност во ... Read More »

Приказна која трае шест години, “Страхиња Милиќ-Џамбо, поим за верност кон Вардар и голман кој успеа да освои се што можеше со црвено-црните

vardarfans-naslovna

Само неколку дена откако Вардар ПРО го договори младиот хрватски “анонимен“ интернационалец, Игор Карачиќ, црвено-црните кои во тој период ги предводи од клупата Веселин Вујовиќ се решаваат голманската позиција да ја засилат со Страхиња Милиќ, кој доаѓа од екипата на Партизан, односно тој ја пополнува празнината кој ја остави со заминувањето тогашниот чувар на мрежата на Вардар, Борко Ристовски кој ... Read More »

КУП: Кошаркарките на Вардар во 1/2-фин. ќе се соочат со Пелистер, црвено-црните дами во Кавадарци ќе ја бранат ланската “круна„

cc-660x3301-660x330

Градот Кавадарци и оваа година ќе биде центар на кошаркарските збиднувања од 16. до 18. февруари. Македонската кошаркарска федерација во спортската сала „Јасмин“ ќе го организира празникот на спортот со портокаловата топка – кошаркарскиот Куп. Првите осум  пласирани екипи во кај мажите ПЛМ по првиот дел од натпреварувањето (11. коло) ќе разигруваат меѓу себе по систем првопласирана екипа против последно пласирана ... Read More »

ИХФ: Лука Циндриќ номиниран во топ-5 кандидатите за “Најдобар ракометар на светот за 2017“

vardarfans-cindric

ИХФ ги објави номинациите за најдобар ракометар и ракометарка за 2017 година, вардарецот Лука Циндриќ е еден од петте конкуренти за признанието. Најголема препорака покрај одличната сезона е и неговиот фантастичен настап на завршниот  Ф4-турнирот во Келн, но и улога  на лидер во репрезентацијата на Хрватска на штотуку завршеното ЕП кое се играше во неговата земја. Номинирани се уште и  Домагој ... Read More »