Thursday ,13 December 2018
Последни:
Home > Tag Archives: Slider (page 10)

Tag Archives: Slider

Јурецки не доаѓа во Скопје!

dassa

Михал Јурецки сепак нема да дојде во Скопје. Причината е повреда на искусниот бек шутер на тимот на Келце. Од една страна ова е разочарувачка вест за навивачите на Вардар, кои со посебен мотив го „чекаа“ Михал во „Јане Сандански“ , а од друга страна е добра вест за Парондо и тимот на Вардар, бидејќи е познато дека овој играч игра со ... Read More »

Циндриќ: Во Скопје не очекува полна сала, се надевам дека ќе имам топол пречек

vardarfans-cindric

Во сабота на натпревар од Лигата на Шампионите, гостува екипата на Киелце во Скопје. Ова е последен дуел за црвено-црните за оваа календарска година, што се однесува до настапите во Лигата на Шампионите. Со победа, Вардар ќе се искачи на второто место на табелата. Во составот на Киелце за саботниот дуел се наоѓаат и двајца поранешни играчи на Вардар, со ... Read More »

Стоилов: Тие секогаш провоцираат особено нивниот тренер; Парондо: Најважно да не ја губиме концетрацијата

press-stole

Вардар во сабота во рамки на последното есенско, 10 коло од ЕХФ Лигата на шампионите во “Јане Сандански“ ќе го пречека тимот на полски Киелце. Со дуелот на поранешните европски прваци ќе завршат возбудувањата во најквалитетната клубска лига на светот. По тој повод денес на прес-конференцијата на Вардар своие видувања за мечот дадоа тренерот и капитенот на црвено-црните. Стоилов: Не очекува тежок ... Read More »

Среќен роденден Глеб Калараш

vardarfans-kalaras

Денес својот 28-ми роденден го прославува рускиот репрезентативец во редовите на Вардар, Глеб Калараш. Пикерот пристигна оваа сезона од екипата на Магдебург и го засили нашиот шампион. Нашата редакција му посакува многу здравје, среќа и успеси со Вардар. СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ГЛЕБ ! Read More »

(ВИДЕО) Најинтересните моменти од победата против Извиѓач

vardarfans-video

Седма победа за Вардар во рамките на СЕХА-лигата. Во С.Ц. Јане Сандански беше совладана екипата на Извиѓач и тоа убедливо со резултат 38:27. Дури тројца играчи постигнаа по 6 голови, тоа беа Кисељев, Војводиќ и Оцвирк, додека на голот Милосављев имаше 11 одбрани, дополнет од 6 интервенции и на Марко Кизиќ. Погледнете ги најинтересните моменти од победата против Ивиѓач. Read More »

ЖРК Вардар во тест дуел ја совлада помладата црвено-црна екипа на кадетско-пионерскиот тим

b

Вчера во малата сала при С.Ц “Јане Сандански“ се одигра тест-дуел помеѓу повозрасните девојки на ЖРК Вардар кои играат во сениорската и младинската лига и помладите девојки кои играат во кадетската и пионерската конкуренција. Целта на оваа средба беше да се одржи натпреварувачката форма поради паузата во првенствата. Победата очекувано ја остварија поголемите со резултат 38-29. Во првиот дел повозрасните ... Read More »

Поповски: На мечот со Извиѓач ротиравме, за да ги сочуваме силите и мислам дека одигравме добар натпревар

vardarfans-popovski

Триумфот против Извиѓач беше седми за вардарци оваа сезона во СЕХА-лигата. Овој дуел беше еден вид подготовка за саботниот натпревар од Лигата на Шампионите, против екипата на Киелце. Мартин Поповски доби голема минутажа на вчерашниот натпревар и успеа да постигне пет голови. Десното крило даде свои видување за победата. -Важен натпревар за нас, за да ја вратиме самодовербата. Знаевме дека ... Read More »

Парондо на Македонски јазик: Задоволен сум од победата, иако не одигравме со 100 проценти од можностите

parondo-igravme-so-visok-intenzitet-no-ne-pokazhavme-sje-shto-mozheme-18502

Вардарци имаа добра увертира пред дуелот во сабота против екипат на Киелце. Вечерва нашиот шампион немаше поголеми проблеми во дуелот со тимот на Извиѓач, кој го совлада убедливо со резултат 38:27. На прес-конференцијата пред медиумите на чист македонски јазик зборуваше Парондо, кој ги искажа впечатоците од победата. -Ќе се обидам да го искажам своето видување на македонски јазик. Одигравме многу ... Read More »

(ВИДЕО) Милосављев и Оцвирк ја имаат најдобрата акција, во триумфот против Извиѓач

45500462_10157525428020348_5881761058204418048_n

Вардар стигна до седмиот триумф во СЕХА-лигата. Вечерва во С.Ц. Јане Сандански црвено-црните убедливо ја победија екипата на Извиѓач (38:27). Најдобрата акција на мечот ја имаа вардаровите играчи, односно голманот Милосављев и Оцвирк. Милосављев во контра-напад го пронаоѓа Оцвирк, кој со ефектен гол ја затресе мрежата на противникот, акција која е избрана за најдобра на овој натпревар.   Read More »

Очекувана и рутинска победа против Извиѓач, за седма победа на Вардар во СЕХА-лигата

vardarfans-rk-vardar

Вардарци очекувано стигнаа до седмата победа во СЕХА-лигата, откако вечерва славеа во дуелот со екипата на Извиѓач. Натпреварот во позитивна смисла го искористија играчите кои малку ги гледаме на мечевите од Лигата на Шампионите. Во текот на целиот меч имавме водство, а гостинскиот тим само еднаш и тоа во 3.минута успеа да го израмни резултатот. Од тие моменти избраниците на ... Read More »