Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Кадетките гостуваат кај ЖРК Скопје
Кадетките гостуваат кај ЖРК Скопје

Кадетките гостуваат кај ЖРК Скопје

Кадетките на викендов ги очекува 3.коло од сезоната 2022/2023, ќе атакуваме на прва победа, во првата рунда бевме слободни, во втората бевме поразени минимално на домашен терен.

Викендов  кадетките на ЖРК Вардар ги очекува гостување кај екипата на ЖРК Скопје, натпреварот ќе се игра во сабота (10/12/2022) во спортскиот центар „Форца“. Оваа кадетска сребда од групата-А е закажана со почеток во 17 часот и 30 минути.