Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Алушовски: Добро го анализиравме Порто
Алушовски: Добро го анализиравме Порто

Алушовски: Добро го анализиравме Порто

Стевче Алушовски  со свое видување за дуелот во ЛШ против тимот на Порто. Португалците се прв предизвик во елитната лига во 2021 година. Мечот се игра во  четврток од 20:45 часот. Првиот натпревар одигран во Скопје заврши со нерешен резултат 25:25.

Одработивме еден тренинг пред патувањето, утрово. Имавме тежок натпревар со Нексе, кој беше неизвесен до последната минута. Се потрудивме позитивните работи од тој меч да ги пренесеме и да тргнеме оттука со позитивна енергија и со позитивна мисла за натпреварот со Порто. Мислам дека добро ги анализираме, дека добро работиме на тренинзите и дека ќе бидеме добро подготвени за четврток. Ни претстои уште еден тренинг таму, на кој што ќе договориме уште некои детали, кои ќе треба да ги одиграме на натпреварот-вели Алушовски.

Вардар има одиграно пет натпревари во групната фаза, забележа по една победа и нерешен резултат, како и три порази.