Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > Uncategorized > (Видео цел меч) Вардар владее со Скопје, ЖРК Металург втор пат совладан
(Видео цел меч) Вардар владее со Скопје, ЖРК Металург втор пат совладан

(Видео цел меч) Вардар владее со Скопје, ЖРК Металург втор пат совладан

Вчера,  во големото дерби во групата-Б, ЖРК Вардар гостуваше кај Металург во Автокоманда. Во еден квалитетен и возбудлив дуел покажавме зашто сме лидери и ги фрливме на колена домаќинките, ние победивме со резултат 21-22.

Целосно видео  овој натпревар може да се погледне  на овој ЛИНК