Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Чувара стрелец број.1 за Полска на мечот со Јужна Кореја
Чувара стрелец број.1 за Полска на мечот со Јужна Кореја

Чувара стрелец број.1 за Полска на мечот со Јужна Кореја

Вчера, еден  од домаќините на ракометниот Мундијал 2023, селекцијата на  Полска одигра дуел против Јужна Кореја, истиот го доби  со резултат 31-27.

Во нивните редови настапи, вардарецот Јан Чувара  кој на оваа “контролка„ беше најдобар стрелец на мечот. Вардаровиот играч истиот го заврши  со пет постигнати гола. Полска ден пред тоа одигра натпревар и беше поразена од селекцијата на Тунис.