Thursday ,21 September 2023
Последни:
Home > Uncategorized > КК Вардар го пречекува тимот на АВ Охрид
КК Вардар го пречекува тимот на АВ Охрид

КК Вардар го пречекува тимот на АВ Охрид

Викендов на програмата во плеј-аут сегментот во Првата кошаркарска лига е предпоследното, 9.коло. Во истото КК Вардар е домаќин на тимот на АВ Охрид  од истоимениот град. Натпреварот се игра утре, сабота, 18.мај со почеток во 15-00 часот.

Вардар како и Охрид досега имаат по 33.бода на своето конто. Овој дуел нема поголемо резултатско значење за двата колектива поради фактот што црвено-белите и гостинот веќе ја имаат поодамна избегнато последната позиција која води во баражот за опстакок.