Sunday ,28 May 2023
Последни:
Home > Uncategorized > Среќен роденден Галевска Марија
Среќен роденден Галевска Марија

Среќен роденден Галевска Марија

Денес својот 17.роденден го прославува средниот бек на ЖРК Вардар, Марија Галевска. Девојката која лани пропушти голем дел од сезоната поради повреда, ракометарката која оваа сезона има одличен старт. Игра повторно на ниво, креативна, енергична, на високо ниво  со одличен преглед на играта. Нејзиното враќање веднаш го подигна квалитетот на вардаровата игра особено во нападот.

2519

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН МАРИЈА!