Saturday ,16 January 2021
Последни:
Home > Uncategorized > Среќен роденден Глеб Калараш
Среќен роденден Глеб Калараш

Среќен роденден Глеб Калараш

Денес својот 30-ти роденден го прославува играчот на РК Вардар, се работи за Глеб Калараш. Рускиот репрезентативец ја игра 3-та сезона во црвено-црниот дрес, клуб со кој успеа да ја освои и Европската титула. Нашата редакција му посакува многу здравје, среќа и успеси со Вардар.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ГЛЕБ !!