Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Косово „лек за раните“, шанса за подобрување на впечатокот за младинките
Косово „лек за раните“, шанса за подобрување на впечатокот за младинките

Косово „лек за раните“, шанса за подобрување на впечатокот за младинките

Денес, македонската младинска женска селекција ќе одигра нов дуел на ЕХФ-шампионатот во Литванија. По двата пораза во групата ја испуштивме шансата да играме во полуфиналето, па така денес го започнуваме разигрувањето за пласман од 5то до 8то место.

Ривал ни е нашиот северен сосед, селекцијата на Република Косово. Дуелот е закажан со почеток во 14-00 часот. Истиот е можност за поправање на впечатокот, квалитетот е на наша страна во ова соочување само е потребно девојките да се измотивираат и да дадат максимум на оваа средба.