Sunday ,28 May 2023
Последни:
Home > Uncategorized > MТВ утре во „ТВ Споменарот“ со снимки на мечеви на РК Вардар и ЖРК Вардар од 2009
MТВ утре во „ТВ Споменарот“ со снимки на мечеви на РК Вардар и ЖРК Вардар од 2009

MТВ утре во „ТВ Споменарот“ со снимки на мечеви на РК Вардар и ЖРК Вардар од 2009

Спортскиот канал на Македонската радио и телевизија воведе еден интересен концепт на емитување на снимки од мечеви во рубриката „ТВ Споменар“. Утре недела 12/07/2020 на програмата се два ракометни меча од 2009 година. Програмата за утре е следна:

МРТ-3 програма за НЕДЕЛА, 12.07.2020
08.00 ТВ СПОМЕНАР: СПОРТСКАТА МАГИЈА НА СТОЛЕТИЕТО – (специјал)
09.00 ТВ СПОМЕНАР: МАКЕДОНИЈА-ШПАНИЈА 1994 – (квал за ЕП)
10.45 Игран филм: ЕРГЕН
12.25 МАКЕДОНСКА РОК-МУЗИКА
13.00 ТАНЦ СО ЅВЕЗДИТЕ 2 – забавно шоу
14.10 СП фудбал жени 2019: НОРВЕШКА-АНГЛИЈА – (1/4-финале)
16.05 ТВ СПОМЕНАР: ракомет жени 2009 КОМЕТАЛ ЃП-ВАРДАР – (финале куп)
18.00 ТВ СПОМЕНАР: ракомет мажи 2009 МЕТАЛУРГ-ВАРДАР
19.25 Италијански фудбал: УДИНЕЗЕ-САМПДОРИЈА
21.30 МАКЕДОНСКА РОК-МУЗИКА
22.00 СП фудбал жени 2019: САД-ФРАНЦИЈА – (1/4-финале)
00.05 ТВ СПОМЕНАР: ракомет жени 2009 КОМЕТАЛ ЃП-ВАРДАР – (финале куп)
02.00 ТВ СПОМЕНАР: ракомет мажи 2009 МЕТАЛУРГ-ВАРДАР
03.25 Италијански фудбал: УДИНЕЗЕ-САМПДОРИЈА (живо)
05.30 МАКЕДОНСКА РОК-МУЗИКА
06.00 СП фудбал жени 2019: САД-ФРАНЦИЈА – (1/4-финале)