Monday ,05 June 2023
Последни:
Home > Uncategorized > (ФОТО) ЖРК Вардар и пионерите на РК Вардар одиграа тест-меч
(ФОТО) ЖРК Вардар и пионерите на РК Вардар одиграа тест-меч

(ФОТО) ЖРК Вардар и пионерите на РК Вардар одиграа тест-меч

Утрово, во големата сала при СЦ “Јане Сандански“ тренинг-меч имаа девојките од ЖРК Вардар и пионерскиот тим на ракометниот клуб Вардар. Двата колектива се подготвуваат за пролетниот дел, за разлика од првиот меѓусебен дуел сега момците дојдоа до победа. Тие триумфираа  на овој тест со 37-35 (23-16).

1 29

Прв стрелец кај дамите беше десното крило Ива Јаковчевска таа успеа да постигне дури осум гола, Галевска Марија имаше инспиративен дуел и погоди шест пати. Пет гола имаше Трпевска Ивона, гол помалку запиша Седлоска Андреа.

Кај голманите Грујовска Cимона повторно блесна трет меч во серија има најдобар перформанс од „чуварите на мрежата“. Таа имаше 8 одбрани со високи 45% ефикасност на одбранети удари, Илиќ Андреа одбрани шест топки, Трајкоска Јована дуелот го заврши со три одбрани.

2q 3 4 5 6 7 8 9 11 12 12r 13 14 15 16 17 18 21 22 24 25 26 26t 27 28 29 29i 30 31 31l 31w 32 33 35 36 37 84139621_179793256776786_765665628039151616_o 84146664_179793193443459_3273232492252889088_o 84308062_179792606776851_5502891560548696064_o 84308062_179792606776851_5502891560548696064a 84318066_179792920110153_6979359170675867648_o 84839025_179792956776816_5628352790829989888_o 85151771_179793003443478_6010222215767785472_o 85169416_179793066776805_6603328371524894720_o 85185412_179793380110107_7513233823295864832_o 87267453_179792770110168_2568124438503489536_o 87496538_179793306776781_3185228547933339648_o