Wednesday ,03 June 2020
Последни:
Home > Uncategorized > Вардар-Веспрем, денес на програмата на МРТ-3
Вардар-Веспрем, денес на програмата на МРТ-3

Вардар-Веспрем, денес на програмата на МРТ-3

Во период кога нема спортски настани, денес каналот МРТ-3 ќе прикаже нов меч на вардарци од актуелната сезона. Се работи за дуелот на Вардар против Веспрем, одигран во С.Ц. Јане Сандански. Мечот му припадна на Веспрем, кој славеше со резултат 29:38.

Дуелот денес ќе се емитува од 16:05 часот, а истиот може да се проследи и на полноќ.