Friday ,15 November 2019
Последни:
Home > Uncategorized > (ВИДЕО) Нуров на врвот од пиедесталот, златен медал за вардарецот во Тбилиси
(ВИДЕО) Нуров на врвот од  пиедесталот, златен медал за вардарецот во  Тбилиси

(ВИДЕО) Нуров на врвот од пиедесталот, златен медал за вардарецот во Тбилиси

Македонскиот репрезентативец Могамедгаџи Нуров го освои златниот медaл на силниот Гранд при турнирот В. Балавадѕе и Г. Картозија во Тбилиси – Грузија. Нуров во финалето на категоријата до 97 килограми го совлада домашниот борач М. Корџаија со 3-1.

g g3

 

Видео од борбата, победата на Нуров може да се гледа на ова видео со почеток во 3:20:15