Thursday ,25 July 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Вардарецот, Нуров се пласира во финалето на силниот турнир „Али Алиев“
Вардарецот, Нуров се пласира во финалето на силниот  турнир „Али Алиев“

Вардарецот, Нуров се пласира во финалето на силниот турнир „Али Алиев“

Македонскиот репрезентативец Могамедгаџи Нуров со 4 победи се избори за Финале до 97кг на силниот Меѓународен турнир во борење „Али Алиев“ во Касписјк, Дагестан-Русија.

received_958557395267885

Финалето на програмата е утре, а Нуров ќе се бори. со Тажудинов од Русија, победник на Хасајуртовскиот турнир, кој во последните секунди го победи европскиот и светскиот првак Балтукаев од Чеченија, Русија.