Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > Uncategorized > Познати составите, Вардар без Гаџа и Ристовски
Познати составите, Вардар без Гаџа и Ристовски

Познати составите, Вардар без Гаџа и Ристовски

Вардар вечерва го очекува натпревар од 11 коло, во кое гостува кај екипата на Монпелје. Тренерот Давид Дејвис го објави списокот на ракометари на кои ќе смета за дуелот со лидерот во групата.

Како што и претходно се најавуваше, Вардар ќе настапи без Гаџа и Ристовски, додека во составот го нема и Мишевски. Нивните места ќе ги потполнат Карапалевски, Гогов и Крстревски.

sostav

Натпреварот се игра со почеток од 18:45 часот со директен пренос на МТВ-1.