Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Познати почетните состави
Познати почетните состави

Познати почетните состави

Јаневски се одлучи за следните 11 фудбалери во почетниот состав:

ВАРДАР: Гачевски, Грнчаров, Хамбарџумјан, Новак, Глишиќ, Николов, Глигоров, Хуан Фелипе, Барсегјан, Џигаури и Итало.

Реал Сосиедад ќе  игра со: Рули, Љоренте, Иљараменди, Зубелдија, Прието, Вилијан, Елустондо, Каналес, Ојарзабал, Де ла Бела и Горосабел.