Monday ,05 June 2023
Последни:
Home > Uncategorized > РК Вардар се раздели од Периќ
РК Вардар се раздели од Периќ

РК Вардар се раздели од Периќ

 

Тренерот на голманите Дејан Периќ и Вардар 1961 спогодбено го раскинаа договорот. Периќ доби понуда со одлични финансиски услови во Бундеслигата и сакаше да замине, а нашиот клуб не правеше проблеми да го реализира овој трансфер..

Периќ беше дел од втората шампионска титула на Вардар 1961 и последните титули во СЕХА Газпром лигата.

Пријателите секогаш остануваат во нашите срца.. Ти благодариме што беше дел од нашето семејство..
.