Friday ,01 December 2023
Последни:
Home > Uncategorized > РК Вардар: Промена на саатница за мечот со Мешков
РК Вардар: Промена на саатница за мечот со Мешков

РК Вардар: Промена на саатница за мечот со Мешков

Од ракометниот клуб Вардар информираа дека е дојдено до промена на терминот еден од дуелите  во ЕХФ Лигата на Шампионите. Во информацијата поставена на официјалната страница на црвено-црните се вели:

 

Натпреварот од 9. коло од групната фаза на ЕХФ лигата на шампионите меѓу Мешков и Вардар закажан за 23 ноември 2019 година ќе се игра во нов термин.
Наместо во 18 часот како што досега беше закажано, натпреварот ќе се игра во 17,30 часот (19,30 по локално време).

Средбата со Мешков треба да се игра во Брест, Белорусија.