Tuesday ,23 April 2024
Последни:
Home > Uncategorized > (Фотогалерија) РК Ново Лисиче дојде до Пехарот кај девојките во генер.2004/05 во Јуниор лигата
(Фотогалерија) РК Ново Лисиче  дојде до Пехарот кај девојките во генер.2004/05 во Јуниор лигата

(Фотогалерија) РК Ново Лисиче дојде до Пехарот кај девојките во генер.2004/05 во Јуниор лигата

Вчера во  С.Ц “Јане Сандански“ се играат натпреварите од финалниот дел во Вардар Јуниор лигата. Во големото  финале за пехарот  кај девојките од генерација 2004/2005  се одигра дуел во кои  екипата на РК Ново Лисиче Вардар дојде до “злато“ во меч со РК Кале од Кичево со минимална победа 14-13.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

8 9 10 17