Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > Uncategorized > (ВИДЕО) „Сара тотал“, Миновска со 10.гола од 10 удара ја потопи БиХ
(ВИДЕО) „Сара тотал“, Миновска со 10.гола од 10 удара ја потопи БиХ

(ВИДЕО) „Сара тотал“, Миновска со 10.гола од 10 удара ја потопи БиХ

Сара Миновска игра тотален ракомет, на мечот со БиХ, капитенот на Македонија У19 го уништи ривалот. Во победата учестуваше со 10.гола од 10.обида. Вардаровото крило имаше 100% ефект, незадржлива, продорна, лукава и храбра. Оваа девојка е пример како со многу работа, труд и посветеност се стига до врвот.

Видеото со нејзините погодоци погледнете го ТУКА