Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > Uncategorized > Среќен роденден Стефаноска Сара
Среќен роденден Стефаноска Сара

Среќен роденден Стефаноска Сара

Една од најмладите ракометарки на ЖРК Вардар,  бекот Стефаноска Сара денес прославува свој роденден. Станува збор за ултра талентирана млада ракометарка која минатата сезона беше најмлада во тимот кој освои две „сребра“ во сениорската лига и Купот на Република Македонија каде што имаше значајна улога во тимот. За жал оваа сезона се уште го очекуваме нејзиниот настап по операцијата  од летово и рехабилитацијата.

sara44

Среќен роденден Сара!