Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > Uncategorized > (ФОТО) ЖРК Вардар ги запали “моторите“
(ФОТО) ЖРК Вардар ги запали “моторите“

(ФОТО) ЖРК Вардар ги запали “моторите“

Шефот на стручниот штаб на женскиот сениорски ракометен тим Вардар, Симе Симовски по дваесетина дена зимска пауза на младите црвено-црни дами  на 17.јануари првпат “прозиваше“. Веќе се одработени два попладневни тренинзи на кој “кормиларот“ на вардарки работеше на физичката подготвеност.

f f1a

Се работат пред се тренинзи за кондиција, кои се потребни по паузата. За само две недели веќе не очекуваат привите предизвици оваа ракометна пролет. Стартуваме со  дуелот во против младинките на РК Кузман на 3.фебруари. Куп натпреварите во женска конкуренција ќе се одржат на 23/24 февруари, нашите вардарки ќе игра   против  тимот на Гевгелија.  Супер лигата треба да почне на 2/3 март, според планот оваа година  првенството треба да заврши на 25/26 мај.

f6 f2 f4