Tuesday ,23 April 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Ф-4 во СЕХА ќе се игра во Задар од 3 до 5.септември
Ф-4 во СЕХА ќе се игра во Задар од 3 до 5.септември

Ф-4 во СЕХА ќе се игра во Задар од 3 до 5.септември

Денес, и официјално раководството на СЕХА-лигата потврди дека завршницата, односно Ф-4 турнирот ќе се игра во хрватскиот град Задар од 3 до 5 септември.

Во четвртфинале на регионалното натпреварување  Вардар ќе се соочи со хрватскиот шампион за место на собирот на најдобрите четири тима кои ќе атакуваат на титулата. Вардар ќе игра против ППД Загреб на 26 и 31 август за кога е закажан двомечот.

Титулата во СЕХА  регионалната лига ја брани  тимот на Веспрем, кој ја освои лани исто така  Задар со триумфот против Вардар од 35-27.