Thursday ,25 July 2024
Последни:
Home > Uncategorized > На скратениот список за СП баражот се најде Џатевска
На скратениот список за СП баражот се најде Џатевска

На скратениот список за СП баражот се најде Џатевска

Денес, селекторот на женската македонска репрезентација  Симе Симовски, го скрати список на ракометарки за  баражот против  Романија за пласман на Светското првенство во Шпанија.

Симовски го скрати списокот на  20 ракометарки, од три девојки од тимот на Вардар кои беа на проширениот список остана единствено пикерот, Ивана Џатевска која и настапуваше на турниот во Скопје, на кој ние како лидери во групата обезбедивме бараж дуел со романките.

Првиот дуел Македонија ќе го одигра во Букурешт на 17 април  (17:00 часот), а реванш натпреварот е закажан на 21 април овој пат во СЦ „Јане Сандански“ во истиот термин.