Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Среќен роденден Ристова Драгана
Среќен роденден  Ристова Драгана

Среќен роденден Ристова Драгана

Денес свој роденден прославува главниот  тренер во сениорската екипа на ЖРК Вардар, Драгана Ристова. Она што денес е сениорска екипа на црвено-црните пред се “костурот“ на нејзината селекција која претходно успешно ја водеше во пионерската и кадетската  конкуренција. Таа изврши селекција на тимот и го надоградуваше од година во година. Еве денес иако се уште на доста млади на ниво на младинки одлично настапуваат во сениорската лига каде се во топ-3 на табелата, а во Купот се пласирани на Ф-4 и ќе се борат за пехар.

eeee

Среќен роденден Драгана!