Sunday ,22 May 2022
Последни:
Home > Uncategorized > (Стрим) „Мајсторката“ за влез во 1.лига, Вардар гостува кај КК Чаир во 19-00ч.
(Стрим) „Мајсторката“ за влез во 1.лига,   Вардар гостува кај КК Чаир во 19-00ч.

(Стрим) „Мајсторката“ за влез во 1.лига, Вардар гостува кај КК Чаир во 19-00ч.

Пред тимот на кошаркарскиот клуб Вардар е најважниот натпревар во оваа сезона, „мајсторката“ со тимот на КК Чаир 2030 по која победникот ќе обезбеди место во првата кошаркарска сениорска машка лига.
Натпреварот се игра денес (сабота),  дуелот во салата „Шабан Трстена’ е закажан со почеток во 19-00 часот.

*Мајсторката може да ја погледнете на следниот ЛИНК!