Tuesday ,28 March 2023
Последни:
Home > Uncategorized > (СТРИМ) Вардар – Бутел, меморијален турнир „Марко Божиновски“
(СТРИМ) Вардар – Бутел, меморијален турнир „Марко Божиновски“

(СТРИМ) Вардар – Бутел, меморијален турнир „Марко Божиновски“

Во организација на фондацијата „Марко Божиновски“, денеска стартува првото издание на меморијалниот турнир „Марко Божиновски“, кој се игра во чест на прерано починатиот млад ракометар.Шест кадетски македонски и по една српска и хрватска екипа, ќе играат поделени во две групи секој со секого, а на последниот ден на турнирот ќе се играат и натпреварите за пласман.

Денеска се предвидени два натпревари,  на првиот ќе се сретнат екипите на Вардар и Бутел Скопје.

За утре е предвидено свеченото отворање, а ќе се одиграат уште четири натпревари.

-17:30 Вардар – Бутел-  СТРИМ!