Monday ,04 March 2024
Последни:
Home > Uncategorized > (ВИДЕО) Деби голот за Вардар на Шеваљевиќ, во топ-5 на ЛШ
(ВИДЕО) Деби голот за Вардар на Шеваљевиќ, во топ-5 на ЛШ

(ВИДЕО) Деби голот за Вардар на Шеваљевиќ, во топ-5 на ЛШ

Новото засилување на црвено-црните, црногорецот, Васко Шеваљевиќ  на дебито во ЕХФ Лигата на шампионите за нашиот тим постигна четири гола.  За жал РК Вардар 1961 доживеа пораз од тимот Порто со 24-27.

Еден од неговите голови се најде во топ 5 на колото во Лигата на шампионите, поточно неговиот дебитански гол за Вардар. Голот кој го постигна  се најде на 3. место на најубавите погодоци на колото во елитното натпреварување. Истиот може да го погледнете на следниот ЛИНК!