Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Пет вардарки во составот против Холандија, Седлоска на местото на Пешиќ
Пет вардарки во составот против Холандија, Седлоска на местото на Пешиќ

Пет вардарки во составот против Холандија, Седлоска на местото на Пешиќ

Денес во рамките на треттото коло во групната фаза на ЕХФ Шампионатот за младинки во Скопје, Македонија ќе има тешка задача и ќе игра со лидерот во групата. Наш ривал е силната селекција на Холандија, натпреварот се игра со почеток во 20:30 часот во спортскиот центар „Јане Сандански“ во Скопје.

Познат е составот, во него се пет вардарки, се враќа Седлоска во комбинација, најмладата вардарка Мила Пешиќ е изоставена денес.

216377315_10219900616447993_7732111755191610643_n