Monday ,22 April 2024
Последни:
Home > Uncategorized > (ВИДЕО) Ова го може само Кире, со “паненка„ од пенал го совлада Грамс
(ВИДЕО) Ова го може само Кире, со “паненка„ од пенал го совлада Грамс

(ВИДЕО) Ова го може само Кире, со “паненка„ од пенал го совлада Грамс

Капитенот на Македонија, Кирил Лазаров изведе нова мајсторија на Светското првенство. Денес нашата репрезентација беше поразена од Русија, но дефинитивно најубавиот гол на натпреварот го има Лазаров, кој успеа со “паненка„ да го совлада Грамс, голманот на Русија. Овој гол има големи шанси да се најде и во најдобрите пет потези на денот.

Погледнете ја мајсторијата на нашиот капитен, на линкот, ТУКА.