Saturday ,01 April 2023
Последни:
Home > Uncategorized > Во недела Вардар домаќин на КК Куманово
Во недела Вардар домаќин на КК Куманово

Во недела Вардар домаќин на КК Куманово

Во рамки на треттата рунда во 2020.година односно 14.коло во машката Прва кошаркарска лига, тимов на Радуловиќ ќе ја пречека екипата на КК Куманово 2009.

КК Вардар ќе биде домаќин во недела, 2.фебруари на кумановчани во малата сала при СРЦ „Кале“.  Ние досега имаме половичен ефект во новата година, една победа и еден пораз. Мечот е закажан со почеток во 18 часот и 30.минути. На натпреварот делегирани се следните судии: Мијалковски,Лалков и. Крстевски.