Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > Uncategorized > (ВИДЕО) Вујин го има најубавиот гол на финалниот меч
(ВИДЕО) Вујин го има најубавиот гол на финалниот меч

(ВИДЕО) Вујин го има најубавиот гол на финалниот меч

Cрпскиот интернационалец, Марко Вујинм не е во старата препознатлива форма, но покажа дека се уште може да биде опасен.

Вчера во Задар на натпреварот против Веспрем доби една топка и со „бомба“ од десетина метри погоди во мрежата на Коралес. Медиа тимот на СЕХА лига овој гол го прогласи за најубав на финалниот натпревар.