Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > Uncategorized > ЖРК Вардар во сабота во 1.коло од Плеј-офот го пречекува Пелистер
ЖРК Вардар во сабота во 1.коло од Плеј-офот  го пречекува Пелистер

ЖРК Вардар во сабота во 1.коло од Плеј-офот го пречекува Пелистер

По крајот на разигрувањето оваа есен, од групите А и Б најдобрите четири екипи го формираа плеј-офот во женската сениорска конкуренција. Истиот започнува овој викенд, ЖРК Вардар и Куманово се лидери на табелата бидејќи пренесоа по 4.бода.

Црвено-црните дами на Ристова Драгана во воведното коло се домаќини, ние во Јане Сандански ја пречекуваме екипата на ЖРК Пелистер од Битола. Дуелот е закажан за сабота (12/02/2022) со почеток во 14-00 часот.