Monday ,25 May 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ФОТО) Вардарки отворија со победа во кадетската лига, совладан тимот на Ѓорче
(ФОТО) Вардарки отворија со победа во кадетската лига, совладан тимот на Ѓорче

(ФОТО) Вардарки отворија со победа во кадетската лига, совладан тимот на Ѓорче

Викендов, пионерките на Вардар, во  првиот меч во кадетската лига го одигаа 1.коло и дојдоа до деби победа. Тие ја пречекаа екипата на Ѓорче Петров и ја совлаадаа со резултат  37-23. Во продолжение неколку фотогафии од дуелот, извештај од мечот може да прочитате на нашиот сајт ТУКА

0f 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17