Monday ,11 December 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Жрк Вардар по втор пат сезонава,подобри од Жрк Металург.
Жрк Вардар по втор пат сезонава,подобри од Жрк Металург.

Жрк Вардар по втор пат сезонава,подобри од Жрк Металург.

Нема многу одмор за избраничките на Индира Кастратовиќ.Само еден ден одмор,од натпреварот со Будуќност,своите натпревари ги продолжија во Скопско Супер лигата.По втор пат сезонава беа подобри од Жрк Металург.Овој пат на домашен терен во С.Ц.Јане Сандански,забележаа нова победа со резултат 30:22.Ова е седма победа за девојките на Вардар во првенството.

Натпреварот беше решен уште по првиот дел,кога Вардарки имаа предност од 18:9.Најефикасна беше Олга Черноиваненко со 7 гола,Лазовиќ постигна 6,односно Пенезиќ со 5 гола.
Викендов,тие патуваат за Германија,каде треба да го одиграат последниот дуел од групната фаза во Лигата на Шампионите.Противник ќе им биде екипата на Турингер.

18.11.2014

Leave a Reply