Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим (page 60)

Прв Тим

Гаџа и Вардар сеуште преговараат, Валчак го напушта тимот!

Новости поврзани со најтрофејниот ракометен тим во Македонија. Анте Гаџа и РК Вардар 1961 сеуште преговараат за нов договор на хрватскиот репрезентативец и среден бек. Иако во дел од медиумите се појави информација дека се е договорено, сепак не е така, па двете страни продолжуваат со преговорите за Гаџа да остане дел од Вардар и во иднина. Набрзо ќе го ... Read More »

Начевски и Николов ќе го судат ракометното дерби на Вардар и Еурофарм Пелистер

nacevski_nikolov

Во сабота (26.03) е закажан дерби натпреварот од 2.коло на плеј-офот во ракометната Супер Лига, во кое ќе се соочат екипите на Вардар и Еурофарм Пелистер. Ракометната федерација на Македонија за судии ги делегираше најдобрите, се работи за Ѓорѓи Начевски и Славе Николов. Натпреварот во С.Ц. Јане Сандански ќе започне од 17:00 чсот. Read More »

РК Вардар: Влезот за дербито Вардар- Еурофарм Пелисер е слободен

277103806_374817177985536_6425454050954053376_n

РК Вардар 1961 на својата официјална страница објави информација за првенственото дерби со тимот од Битола кое ќе се игра овој викед, во истата се вели: За дербито во сабота меѓу Вардар и Еурофарм Пелистер влезот е СЛОБОДЕН… Сите што имаат сезонски билети и што ќе купат билети за натпреварот со Веспрем ќе ги задржат сопствените места за седење во ... Read More »

Уште два дена за приоритетната продажба на билети за дуелот со Веспрем

276167668_372303244903596_1390916213983431967_n

РК Вардар 1961 на својата официјална страница денес објави: Откако повеќе од 90 отсто од сезонските билети веќе се заменети со влезници за дуелот со Веспрем, замената ќе трае САМО УШТЕ ДВА ДЕНА….(денеска и утре) Замената ќе се врши на сите продажни места на КупиКартиЗаСе ( https://www.kupikartizase.com/Home/SalesLocations ) . . #rkvardar1961 #tickets #rakomet #handball #kupikarti Read More »

Дербито доби и официјален термин

rkv-navivaci-sala-aerodrom-vardarfans

Супер дербито на Македонија во ракомет, дербито на претендентите за титулата оваа сезона РК Вардар 1961 и РК Еурофарм Пелистер, доби официјален датум на одигрување. Истиот ќе се одигра во сабота во СЦ. Јане Сандански во Скопје со почеток од 17.00 часот. Вардарци очекуваат голема поддршка од трибините на патот кон уште една многу важна победа, ако не и најважна ... Read More »

Се подготвува ракометен спектакл: ,,Чкембари” бараат околу 300 билети, ,,Комити” најавуваат топ бројка!

vardarfans-komiti

Од ден на ден се повеќе се ,,вжештува” атмосферата пред големото дерби на Македонија во ракомет, дербито на кое Вардар ќе атакува на победа и веројатно еден чекор до уште еден трофеј во низа, а Еурофарм Пелистер ќе сака да победи по секоја цена и да одлучува за титулата во Битола. Дербито се игра во сабота во Скопје, а веќе ... Read More »

(ВИДЕО) Сите десет гола на Талески на натпреварот со Романија

271868465_4384921698278633_3744343664293436523_n

Македонија со висока предност од осум гола (30:22) ќе го започне денешниот реванш натпревар против Романија, во рамките на баражот за пласман на СП. Филип Талески беше најефикасен на првиот натпревар одигран во С.Ц.Борис Трајковски. Левиот бек на Вардар го одигра можеби најдбриот натпревар во дресот на Македонија. Сите десет голови на Талески можете да ги погледнете на линкот, ТУКА ... Read More »

Давид Дејвис мора да остане тренер на Вардар и идната сезона!

Шпанецот на клупата на Вардар 1961, Давид Дејвис ужива ама баш голема доверба кај навивачите на ,,црвено – црните”, а како и да не биде така.. го ,,дигна” тимот на едно високо ниво, ја промени атмосферата во соблекувалната и главното – ги натера сите играчи да се борат за свои минути на теренот со добра партија. Кога ќе ги прашате ,,Вардарци” ... Read More »

Талески го одигра најдобриот натпревар во националниот дрес, Македонија чекор поблиску до пласман на ново СП

275962122_4587254274712040_6813920495339239424_n

Македонија е на чекор поблиску до ново учество на Светските првенства, откако славеше убедливо на првиот натпревар во рамките на полуфиналниот баражот за СП. Романија немаше сили за некаков подвиг, па од Скопје замина со висок пораз, изразен со резултат 30:22. Македонија во текот на целиот натпревар беше во предност, само во поедини моменти од првиот дел противникот се закануваше, ... Read More »

ДОБРА ВЕСТ: Преку 5000 навивачи ќе можат да го бодрат Вардар!

vardarfans-komiti

Вчерашната препорака на Комисијата за заразни болести за дозвола за зголемување на капацитетот на исполнетост во објектите од затворен тим од 50 на 75-отсто е добра вест и за спортските клубови кои играат во сала, посебно за нашиот Вардар кој го очекуваат два супер интересни дуели во својот дом во Скопје. Оваа препорака на членовите на комисијата се очекува наскоро ... Read More »