Monday ,16 July 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим (page 30)

Прв Тим

(ВИДЕО) СЕХА ги промовираше убавините на Скопје како град домаќин на Ф-4 турнирот

sexa2

Медија екипата на регионалната СЕХА Гаспром лига преку видео ги прикажа убавините на македонската метропола, нашиот главен град Скопје. Токму во Скопје поточно во домот на црвено-црните, Спортскиот центар “Јане Сандански“ ќе се оддржи седмиот завршен турнир во регионалната лига. Истиот ќе се игра од 13-ти до 15-ти овој месец. * Видеото може да го погледнете на следниот- ЛИНК! Read More »

Пет меча на три фронта за РК Вардар во една недела

vardarfans-rk-vardar

Европскиот, регионалниот и македонски  првак, ракометниот клуб  Вардар го очекува  натрупан распоред. Момците на Раул Гонзалез треба да одиграат пет меча за една недела на три различни фронта. Вардарци ги очекуваат два дуела во регионаланта лига, поточно Ф-4 во СЕХА, потоа два меча во домашната и четвртфинално гостување во европската лига. Tие се исправени пред предизвик да ги бранат четирите титули ... Read More »

Уште денес трае “приоритетната замена“, од утре почнува слободната продажба на билети за 1/4-фин. во ЛШ на ЖРК и РК Вардар

29497682_2324825287534975_5500899614846353408_n

Уште денес (5.април)  трае приоритетната замена на сезонските билети со билети за четврт-финалнитенатпревари во лигата на шампионите за Вардар, во машка и женска конкуренција. Веќе од утре, (06.04.2018 год.) ќе започне регуларната продажба за натпреварите во лигата на шампионите за Вардар, во машка и женска конкуренција. НАПОМЕНА: По истекувањето на рокот, сите сезонски билети кои нема да се заменат ќе ... Read More »

(ВИДЕО) Циндриќ, Скубе и Зарабец, ниски но интелегенти и брзи ракометари

vardarfans-cindric

Лука Циндриќ, Миха Зарабец и Стас Скубе важат за едни од најниските ракометари во Лигата на Шампионите. Тие се едни од лидерите на своите екипи и најголемата опасност по противничките голови. Циндриќ со 1.82 см, Скубе со 1.79  и Зарабец  со 1.77 см располагаат со  брзина, интелигенција и агилност. Тоа се играчи кои знаат да реагираат на најбрз можен начин и ... Read More »

КУП: Познати противниците во 1/4-фин. за двете машки и женски екипи на Вардар

gggggggggg

Познати се четвртфиналните предизвици во Купот на Македонија за четирите црвено-црни екипи, машките и двете женски. Во машкиот куп со  четврт-финалните групи од Купот на Македонија почнува одбраната на титулата што РК Вардар ја брани. Вардарци ќе бидат домаќини на Група 1 каде се уште и екипите на Борец, Металург 2 и Металург јуниор.  Вардар јуниор ќе гостува во Автокоманда ... Read More »

Пет ракометари на Вардар и тренерот Гонзалез во најдобриот тим на сезоната во СЕХА-лигата

vardarfans-gonzales1-660x330

Пред одигрување на завршниот турнир во СЕХА-лигата, капитените на екипите во ова натпреварување го одбраа идеалниот тим. Во него се најдоа тренерот Раул Гонзалез и уште четири ракометари од актуелниот шампион во СЕХА-лигата. Интересно целата бековска линија ја сочинуваат играчи од Вардар. За најдобар лев бек е прогласен Вуко Борозан, на средината е Лука Циндриќ, додека Даинис Кристопанс е најдобриот ... Read More »

ЕХФ ги одреди термините за четвртфиналниот двомеч помеѓу Кил и Вардар, реваншот во Јане Сандански е закажан за на 29-ти април

vardarfans-rk-vardar

ЕХФ ги одреди термините а четврфиналниот двомеч во Лигата на Шампионите, помеѓу екипите на Вардар и Кил. Првиот дуел на овие два тима е закажан за на 22-ти април со почеток од 17:00 часот, додека реваншот ќе се одигра една недела подоцна, или на 29-ти април, во истиот термин од 17:00 часот. Познато е дека Вардар обезбеди директен пласман во ... Read More »

Од денес стартуваше продажбата на билети, за завршниот турнир во СЕХА-лигата, чиј домаќин е С.Ц. Јане Сандански

vardarfans-bileti

Од денес стартуваше продажбата на билети, за завршниот турнир во СЕХА-лигата, кој во периодот од 13-15-ти април ќе се одигра во С.Ц. Јане Сандански. Билетите се по цена од 150 денари, за седиштата позади головите и 200 денари за сите останати блокови во салата. Картите можат да се набават секој ден пред билетарницата на спортскиот центар Јане Сандански, во периодот ... Read More »

Кил е последна пречка за Вардар кон патот за Келн, познати се сите четвртфинални двојки во ЛШ

vardarfans-rk-vardar

Екипата на Кил ќе биде противник на Вардар во четврфиналето од Лигата на Шампионите и последната пречка кон патот за Келн, каде најдобрите четири екипи ќе се борат за Европската титула. Бундеслигашот успеа да ја задржи предноста од седум голови која ја стекна на првиот натпревар одигран пред својата публика. Пик Сегед победи на реваншот со еден гол разлика, недоволно ... Read More »

Горбок: Тешко е кога си одалечен од семејството, затоа се враќам во Скопје

vardarfans-gorbok

Сергеј Горбок од следната сезона се враќа во редовите на Вардар, откако одигра претходно две сезони во црвено-црниот дрес. Неговата нова дестинација беше екипата на Пик Сегед, каде исто така ќе се задржи две години, а од следната како што напоменавме повторно ќе биде дел од Вардар. Во интервју за медиумите во Русија, тој призна дека се враќа во Скопје, ... Read More »