Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим (page 31)

Прв Тим

Висока победа против Куманово, Ален Ќосевски најефикасен на теренот

306617859_502812395186013_146413308995131980_n

Екипата на РК Вардар стигна до својата 13.последователна победа во домашното првенство. Денес во малата сала на С.Ц. Јане Сандански, црвено-црните славеа висока победа со резултат 37:21 во дуелот со МРК Куманово. Уште од самиот старт на натпреварот, беше јасно кој на крајот ќе ги освои бодовите, само прашање беше со колкава разлика, Вардар ќе го добие натпреварот. Екипата на ... Read More »

(СТРИМ) РК Вардар – МРК Куманово

strim

Денес со почеток од 13:00 часот во малата сала на С.Ц. Јане Сандански, екипата на РК Вардар е домаќин на МРК Куманово. Вардар е голем фаворит за освојување на бодовите и се освен убедлива победа ќе биде изненадување на овој натпревар. Стрим од натпреварот можете да погледнете на линкот, ТУКА. Read More »

Ново коло во ракометната Супер Лига, утре Вардар е домаќин на МРК Куманово

316212892_572393041561281_2911583670450636964_n

Во рамките на 13.коло во ракометната Супер Лига, Вардар е домаќин на тимот на МРК Куманово. Натпреварот ќе се одигра утре во малата сала на С.Ц. Јане Сандански со почеток од 13:00 часот. Иво Ѓорѓиевски и Игор Наумовски од Скопје ќе го судат натпреварот, додека делегат ќе биде Лери Мирчевски. Вардарци треба да имаат лесна задача околу освојувањето на нови ... Read More »

Преглед на 12.коло во ракометната Супер Лига, Вардар остана со максимален број на бодови

000000000000000000000000

Вардар стигна и до својата 12.последователна победа на натпреварите во ракометната Супер Лига. На домашен терен, црвено-црните втор пат сезонава беа подобри од екипата на Охрид, додека победи во ова коло забележаа и екипите на Алкалоид, Бутел и Прилеп. Комплетни резултати од 12.коло во групата А: Куманово – Бутел  19:31 Вардар Неготино – Прилеп  28:29 Вардар – Охрид  32:25 Струга ... Read More »

Нов триумф за РК Вардар, продолжи добрата серија за избраниците на Недановски

316161460_565993958867856_1475152431530103408_n

Екипата на РК Вардар стигна до својата 12.последователна победа во Супер Лигата, откако вечерва во С.Ц. Јане Сандански го победи тимот на Охрид. Противникот даде отпор, но сепак на крајот бодовите останаа во Скопје. Откако се играше гол за гол на почетокот од натпреварот, вардарци влегоа во серија и на средина на првиот дел имаа пет гола предност (9:4). Охрид ... Read More »

(Стрим) РК Вардар-Охрид, 18-00 часот

311714707_538731978260721_1423260447414977734_n-660x330

Денес, во рамките на 12.коло во ракометната Супер Лига, екипата на РК Вардар е домаќин на тимот на Охрид. Овој натпревар е закажан  со почеток од 18:00 часот во малата сала на С.Ц. Јане Сандански. Пренос, односно видео стрим може да погледнете на следниот ЛИНК! Read More »

РК Вардар во првата фаза од Купот за ривал го има РК Мулти Есенс

rk

Пред два дена, во просториите на Ракометната федерација на Македонија се оддржа извлекување на паровите од Куп на Македонија – елиминации. Вардарци ќе имаат лесна задача во оваа фаза. Победниците од овие елиминациони натпревари (16 екипи) ќе се натпреваруваат во 1/4-финалните групи и ќе бидат поделени во 4 групи по 4 екипи. Парови Куп на Македонија: РК Вардар Неготино – РК ... Read More »

Вардар атакува на 12.последователна победа, противник е екипата на Охрид

rk vardar

Во рамките на 12.коло во ракометната Супер Лига, екипата на РК Вардар е домаќин на тимот на Охрид. Овој натпревар е закажан да се одигра во сабота (26.11) со почеток од 18:00 часот во малата сала на С.Ц. Јане Сандански. За судии се делегирани Даниело Божиновски од Битола и Виктор Начевски од Скопје, додека делегат е Драган Начевски. Вардар има ... Read More »

Вардар не запира со победите, преглед на одиграното 11.коло

rk

Екипата на РК Вардар остана на максимален број на освоени бодови и после одигрување на 11.коло во групата А. Се очекуваше можеби екипата на Алкалоид да даде посилен отпор, на натпреварот кој се одигра во спортската сала во населбата Автокоманда, но вардарци стигнаа до рутинска победа изразена со висока разлика. До победи во ова коло стигнааа и екипите на Струга, ... Read More »

Вардар го „растури“ Алкалоид, продолжува победничката серија на Шампионот

300450794_485537210246865_1337446146018392977_n

Вардар стигна до својата 11 последователна победа во домашното првенство. Вечерва во спортската сала во населбата Автокоманда, шампионот на Македонија му одржа лекција на Алкалоид, откако го победи убедливо со резултат 22:30. Вардар на полувреме имаше предност од 8 гола разлика, избраниците на Недановски одиграа добри 30 минути во кои се стекнаа со висока предност. Натпреварот со гол го отвори ... Read More »