Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим (page 40)

Прв Тим

Ракометниот Супер Куп ќе се одигра на 11.септември

300065330_483216003812319_1966998244163161870_n

Ракометниот Супер Куп во машка конкуренција ќе се одигра на 11.септември. Вардар и Еурофарм Пелистер се договорија за овој термин, а местото на одигрување најверојатно ќе биде Охрид и спортската сала „Билјанини Извори“. Од РФМ имало и други предлози за локацијата на одигрување на Супер Купот, но двата тима не прифатиле. На 23.август, Вардар го очекува натпревар од 1/4 финалето ... Read More »

Филип Талески е најдобар стрелец на јубилејното 50.издание на турнирот во Струга

taleski

Финишираше и јубилејното 50.издание на традиционалниот ракометен турнир во Струга. Освојувач на истиот е екипата на Еурофарм Пелистер, откако во големото финале го победи тимот на Целје. Во малото финале, Татран Прешов го победи Вардар, додека петтото место им припадна на АЕК кои беа подобри од Алкалоид. На завршната церемонија се доделуваа и поединечни признанија. Филип Талески со вкупно 24 ... Read More »

Вардар загуби од Татран и го освои 4.место на струшкиот турнир

299970225_480248760775710_7305370475075543873_n

Екипата на Вардар го освои 4.место на турнирот, откако во малото „финале“ беше поразена од Татран Прешов, Шампионот на Словачка триумфираше со резултат 26:24. Вардар добро го започна натпреварот, благодарение на неколку последователни одбрани н Томовски, нашиот Шампион се стекна со предност од 1:5 по 6 минути игра. Откако Томовски одбрани пенал, Лазаревски реализира, што беше знак за тренерот на ... Read More »

Гледајте, Вардар – Татран Прешов, на МТВ-3

299430645_481587187308534_1548059839074418093_n

                              Екипата на РК Вардар денес го игра натпреварот за 3.место на турнирот во Струга, противник ќе ни биде екипата на Татран Прешов. И овој натпревар ќе може да се проследи со директен пренос на МТВ-3. Вардар минатата сезона го освои турнирот во Струга, но сега ... Read More »

Вардар против Татран Прешов за 3.место, последен натпреварувачки ден на турнирот во Струга

299327332_481432950657291_252684660985564547_n

Денес е последниот натпреварувачки ден на ракометниот турнир во Струга. Познати се екипите кои ќе играат во големото финале, како и оние кои ќе се борат за бронзениот медал. Вардар ќе се бори за 3.место против екипата на Татран Прешов, додека во големото финале ќе играат екипите на Целје и Еурофарм Пелистер. Татран Прешов како и Вардар заврши во второто ... Read More »

Пораз од Целје, екипата на Вардар ќе игра за 3.место на струшкиот турнир

299778108_481437587323494_3537203061215448121_n

Вардар не успеа да се пласира во големото финале на турнирот во Струга, откако вечерва во решавачкиот натпревар за пласман на првото место во групата загуби од екипата на Целје. Противникот славеше со резултат 36:28. Во едно ефикасно полувреме,  на пауза се замина со нерешени 17:17. Вардар во најголем дел од првото полувреме беше во предност, највисоката беше четири гола ... Read More »

Битка на поранешни Европски Шампиони, Вардар и Целје во борба за финале на струшкиот турнир

299904462_480249347442318_3510271348954023635_n

Денес на програмата е 3.коло на традиционалниот ракометен турнир во Струга. Вардар вечерва ќе се соочи со екипата на Целје, а победникот од овој натпревар ќе игра во големото финале на турнирот. Се работи за екипи, кои биле Европски Шампиони, па од тука очекува интересен и квалитетен натпревар. Целје на клупата е предводен од поранешниот вардаров играч, Алем Тоскиќ, додека ... Read More »

РК Вардар – Целје, директен пренос на МТВ-3

rk-vardar

Денес на програмата е третиот натпреварувачки ден на турнирот во Струга. Вардар го игра решавачкиот натпревар за пласман во големото финале, на јубилејното 50.издание на овој турнир. Вечерва со почеток од 21:10 часот, ќе се одигра натпреварот на Вардар и Целје. Директен пренос од натпреварот можете да проследите на МТВ-3.   Read More »

Вардар немаше проблеми со Бутел, екипата на Целје ќе биде последна пречка за место во финалето

299970225_480248760775710_7305370475075543873_n

Вардар без поголеми проблеми успеа да стигне и до втор триумф на турнирот во Струга. Вечерва избраниците на Недановски стигнаа до висока победа на натпреварот со екипата на Бутел, славејќи со резултат  32:20. Екипата на Бутел само во стартниот период во два наврати беше во предност од 0:1 и 1:2, за Вардар да постигне три гола во серија, од кои ... Read More »

(СТРИМ) РК Вардар – РК Бутел

300000587_480248237442429_8048857757850208734_n

Вечерва со почеток од 21:10, екипата на РК Вардар го игра вториот натпревар на турнирот во Струга. Наш следен противник е тимот на Бутел. Пренос од натпреварот ќе можете да проследите на МТВ-3, кој не е во можност да гледа на ТВ, достапен е стрим, на линкот, ТУКА. Read More »