Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Младински лиги (page 177)

Младински лиги

Моника Георгиевска за Вардарфанс:Задоволна сум од нашата игра.

10934543_907425862642706_525480127_n

Прво место за кадетките на Жрк Вардар е епилогот од завршениот турнир-Вардар“еден живот,една љубов, кој во периодот од 14-18 јануари се играше во Скопје.Тие на крајот беа најдобри во својата генерација,со пресврт во финалниот натпревар против екипата на Велкова 5. 1.ЖРК Вардар-Рк Вардар ДБ 20:0 2.ЖРК Вардар-Рк Илинден Вардар 18:2 ФИНАЛЕ:ЖРК Вардар-Рк Велкова 5 15:10 -Турнирот беше добро организиран,имам позитивни ... Read More »

Кадетките на Жрк Вардар се победници на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“ во својата генерација.

10350353_736450033118802_763037626929976263_n (1)

Кадетките на Жрк Вардар предводени од Благојче Весиќ и Билјана Пецевска го освоија првото место во својата категорија на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“ во организација на ракометниот клуб Вардар. 1.ЖРК Вардар-Рк Вардар ДБ 20:0 2.ЖРК Вардар-Рк Илинден Вардар 18:2 ФИНАЛЕ:ЖРК Вардар-Рк Велкова 5  15:10 Дури четири играчи од овој тим влегоа во идеалниот состав на турнирот.Јована Мицевска ја понесе наградата за ... Read More »

Ракометните клубови на Вардар домаќини на младински меѓународен турнир.

DSCN1063

Екипите на Рк и Жрк Вардар во периодот од 14-18 јануари ќе бидат организатори на голем младински турнир кој ќе се одигра во Скопје.Досега има пријавено 21 ракометна школа,односно вкупно 75 екипи кои ќе се натпреваруваат во следниве категории: 96/97-јуниори 98/99-кадети 00/01-пионери 02/03-млади пионери 04/07-почетници 04/07-почетници (мини ракомет) Натпреварите ќе се играат на три локации во четири сали,во двете сали ... Read More »

Јована Мицевска:Резултатот мора секогаш да биде на високо ниво,бидејќи според истиот се мери успехот на екипата.

1459881_843319015707795_6446148136850736364_n

Кадетките на Жрк Вардар учествуваа на силен турнир “Трофеј Белград“ каде го освоија десетото место. Резултати во група: Вардар – Добој 11:14 Вардар – Белград Јуниор 14:16 Вардар – Авала 12:19 Натпревар за пласман: Вардар – Сингелиќ 22:3 Раднички – Вардар 9:23 Една појасна слика за настапот на овој турнир кој се одигра кај нашиот северен сосед  , ни даде ... Read More »

Олгица Костовска за Вардарфанс:Играме за клуб,во кој секој би сакал да настапува.

10704045_599030470222467_6513741224674617444_n

Едно свое видување за постигнатите резултати на младинките на Жрк Вардар по првиот дел од сезоната ни даде нивниот голман Олгица Костовска. -Од првата полусезона и од моите соиграчи сум многу задоволна и горда,затоа што на сите натпревари дадовме се од себе и ги исполнивме очекувањата на тренерот а воедно и нашите. Шест победи и три порази е епилогот од ... Read More »

Младинките и кадетките на Жрк Вардар го завршија првиот дел од сезоната.

10617408_790383600983632_2142733964_n

Младите надежи на Жрк Вардар СЦБТ го завршија првиот дел од сезоната, со учинок од 6 победи и 3 порази. Победи се забележани во натпреварите против Жрк Куманово,Гжрк Стружанка,Рк Велкова 5,Жрк Пелистер 2012,Рк Жито Прилеп,Жрк Преспа Нова и Рк Ѓорче. Младинките беа поразени од Рк Металург,од вториот тим на Вардар и од екипата на Гжрк Стружанка. Се очекува во јануари да настапат ... Read More »