Saturday ,02 December 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Прв тим (page 258)

Прв тим

ЕКСТРА ПОНУДА: Купи карта за мечот со Лајпциг гратис билет и за следниот меч со Динамо во ЛШ

phoca_thumb_l_DD1_8763

Жрк Вардар со Екстра изненадување  за своите фанови кој сакаaт да присуствуват на  мечевите во Лигата на Шампионите. Под мотото „ЈАС, ТИ И ВАРДАР! ЕДНО СЕМЕЈСТВО – ЕДНА ЉУБОВ!“, Вардарки подготвија изненадување за своите најверни навивачи: Со секоја купена влезница за натпреварот со Лајпциг добивате и влезница за следниот натпревар, дома против екипата на Динамо Синара кој ќе се одигра ... Read More »

Супер засилувања ! Данските репрезентативки Кристијансен и Граволт нови Вардарки

ddd

Прекрасна вест за нашиот Жрк Вардар  ни пристигнува  од Унгарија поточно од Унгарскиот спортски портал “nemzetisport “  . Како што донесува истиот  две квалитетни Дански репрезенативки ќе ги засилат Црвено-црните девојки по крајот од тековната сезнона . Станува збор за  25 годишната ракометарка Кристина Кристијансен која игра на позиција среден бек и која е моментално најдобар поединец во Данската репрезенација . Таа ... Read More »

Ново лошо издание на Жрк Вардар.

10940465_627507587395922_4825479376440688079_n

Екипата на Жрк Вардар доживеа тежок пораз на гостувањето во Русија, од екипата на Динамо Синара. Сосема поинаква слика и издание на избраничките на Кастратовиќ, споредено со минатиот натпревар против Крим Меркатор. Добро го отворивме овој дуел, поведовме со 0:2 со голот на Пенезиќ. Само до 9 минута успеавме да имаме предност. Најдобриот поединец на овој меч, Кочетова за прв ... Read More »

Најава, Црвено – Црн викенд!

yyyyyyyyyyyyyy

Богата програма не очекува овој викенд,нашиот ФК Вардар продолжува во силно темпо, па така утре ќе има нова контрола против Украински второлигаш. РК Вардар ќе има тешка задача пред своите навивачи против лидерот на табелата во Франција, екипата на Монпеље, додека пак ЖРК ВАРДАР ја заокружува тројната програма во недела со дуел во далечната Русија. Најава: Петок: ФК ВАРДАР – ... Read More »

Итана Грбиќ: Благодарност до тренерот за укажаната доверба и шанса.

phoca_thumb_l_DD1_6105

Екипата на Жрк Вардар во саботата ја забележа првата победа во втората групна фаза од Лигата на Шампионите. Тие во С.Ц.Јане Сандански забележаа убедлива победа против словенскиот шампион, екипата на Крим Меркатор. На овој меч шанса за настап доби и младата црногорска интернационалка Итана Грбиќ која одлично ги искористи своите минути за игра. -Секако дека најголемата благодарност и припаѓа на ... Read More »

Јан Питлик ќе биде новиот помошник на Индира Кастратовиќ.

jan pitlik 2

Познатиот дански стручњак Јан Питлик ќе биде дел од стручниот штаб на Жрк Вардар и новиот соработник на Кастратовиќ. Питлик беше селектор на женската репрезентација на Данска од 1998 до 2006 година, а потоа од 2007 до 2014. Во негово време Данките двапати беа олимписки првенки во 2000 и 2004 година. По ЕП во 2014 година заврши и неговата соработка ... Read More »

Вардарки го ” демолираа“ Крим Меркатор.

phoca_thumb_l_DD1_8763

Моќ,сила и демонстрација покажаа избраничките на Индира Кастратовиќ на вечерашниот натпревар против екипата на Крим.Сосема поинакво издание на девојките од претходните нивни натпревари во ЛШ. Македонската интернационалка во дресот на Крим,Мирјета Бајрамовска успеа само во почетните минути да израмни на 1:1.Се друго беше во корист на Вардар,кој по само осум минути игра имаа голема предност од 7:1 со голот на ... Read More »

Жрк Вардар и Ким Расмусен спогодбено го раскинаа договорот

images

Жрк Вардар  и Ким Расмусен спогодбено го раскинаа договорот за соработка. Вардар и данскиот ракометен стручњак по помалку од месец  ставија крај на меѓусебната соработка пренесе Македонскиот шампион. Данецот кој е селектор и на Полската репрезентација пред помалку од месец дена беше ангажиран како тренер-колсултант. Кратка беше улогата на Ким , тој беше консултант на  Индира на само еден меч ... Read More »

Жрк Вардар поразен од Лајпциг.

10407553_10153075805342079_4679370436653392532_n

Неуспешен старт во втората фаза за избраничките на Индира Кастратовиќ,кои со пораз ја започнаа новата година во ЛШ.На гостувањето во германија забележаа нов неуспех,против екипата на Лајпциг.Натпреварот започна со наше водство  со голот на Барбара Лазовиќ.Се до последните десет минути од првио дел,Вардарки имаа предност од еден до два гола,кои ја изгубија во продолжението од мечот.Многу грешки во играта,со непрецизни ... Read More »